تیم اقتصادی سام آکو

Economic Team SAMAKO
تیم اقتصادی سام آکو

گروه سام آکو با سابقه یک دهه فعالیت اقتصادی داخلی و بین المللی و شناخت مشکلات و راهکار های تجاری با همکاری شرکت های معتبر اقدام به ایجاد تیم اقتصادی نموده .

برخی از فعالیت های ما :

▪ مشاوره تهاتر وجوه در شرایط خاص ( تحریم )
▪ مدیریت خرید خارجی
▪ مدیریت فروش خارجی
▪ ترخیص کالا
▪تشریفات واردات و صادرات
▪ثبت سفارش
▪مشاوره و اجرای تخصیص منابع ارزی
▪ مدیریت امور گمرکی و ترخیص
▪تنطیم قرار داده‌ای تجاری
▪ مشاوره در خصوص ثبت برند ، نام تجاری علائم تجاری و تنظیم صورت جلسات
▪ مشاوره و قبول دعاوی حقوقی و کیفری
▪مشاوره کلیه خدمات بانکی ، گمرکی ، بازرگانی و تجاری


از این رو از کلیه تیم های اقتصادی و تجاری دعوت به همکاری مینماید

شماره تماس : 09134133103

ایمیل :
samaramco@Gmail.com

بر اساس این لیست که 15 بهمن ماه و برای اولین بار در دوره مدیریت ولی ا... سیف مورد بازنگری مدیریتی و کارشناسی بانک مرکزی قرار گرفته و از سوی این بانک به مراجع ذیصلاح قانونی اعلام شده است، برخلاف دفعات پیشین، مجوز فعالیت های ارزی و صرافی اکثر بانکهای مهم خصوصی کشور تمدید نشده و در حال بررسی مسائل موجود در آنها است.

سال گذشته و در جریان تکانه های شدید ارزی در کشور، بانک مرکزی انگشت اتهام را متوجه فعالیتهای ارزی بانکهای خصوصی هم کرد و برخی از آنها متهم شدند با وجود دریافت ارز با قیمت رسمی 1226 تومانی، آن را از طریق شرکت ها و مراکز وابسته به خود با قیمت آزاد به مصرف رسانده و از این طریق سودهای هنگفتی نصیب خود کرده اند.

بانک مرکزی برای پیگیری این موضوع طی اسفند سال گذشته جمعا ۵۱۰۰ میلیارد تومان از حساب بانک های ایرانی برداشت و به خزانه دولت واریز کرد. محمود بهمنی رییس کل وقت بانک مرکزی نیز گفته بود که «این مبلغ به دنبال ابهام کمیته پنج‌نفره ارزی انجام شده و بانک مرکزی تنها به عنوان نهاد ناظر بر بانک‌ها، این موضوع را دنبال کرده است.»

مصوبه کمیته پنج‌نفره ساماندهی بازار ارز روز هشتم بهمن ماه سال گذشته، با هدف روشن شدن چگونگی و محل فروش ارزهایی صادر شده است که بانک مرکزی در اختیار بانک‌ها قرار داده بود. بانک مرکزی طبق این مصوبه، از بانک‌های کشور خواسته بود که اطلاعات مربوط به ارزهای دریافتی خود را ارائه کنند که اکثر بانکها از ارائه اسناد خود در این رابطه خودداری کردند.

اکنون به نظر می رسد این موضوع در دوره ریاست جدید بانک مرکزی نیز مورد توجه قرار گرفته و وجود ابهامات موجب شده در لیست جدید صرافی های مجاز و مورد تایید بانک مرکزی، صرافی 8 بانک خصوصی که برخی از آنها از بانک های بزرگ کشور نیز هستند تمدید نشده است، این در حالی است که دهها صرافی توانسته اند صلاحیت لازم را برای تمدید مجوز خود کسب کنند.

در میان این لیست، می توان صرافی های مربوط به بانکهای مشهوری چون "بانک پاسارگاد" (خدمات ارزی و صرافی پاسارگاد) و صرافی "بانک سامان" را مشاهده کرد که به عنوان مشهور ترین شرکت های موجود در این لیست، در دوره جدید مورد تایید بانک مرکزی قرار نگرفته اند و پرونده آنها فعلا زیر ذره بین کارشناسی بانک مرکزی است.

 

همچنین در این لیست صرافی بانکهای "اقتصاد نوین"، "بانک شهر" و "بانک دی" نیز وجود دارند که مجوز "بانک دی" اساساً "فاقد اعتبار" اعلام شده است. همچنین بانک مرکزی در لیست رسمی خود مجوز صرافی موسسه اعتباری توسعه را نیز تعلیق کرده است.

البته در این لیست برخی موسسات مهم مالی مانند سه بانک خصوصی "کارآفرین"، "سینا" و "سرمایه" موفق شده اند به دلیل عدم وجود مشکل و ابهام، مجوز جدید صرافی های خود را دریافت کنند.


برای مطالعه لیست کامل صرافی های دارای مجوز یا تعلیق شده، اینجا را کلیک کنید

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی