طبق مصوبه شورای عالی هواپیمایی قرار بود قانون آزادسازی نرخ بلیت هواپیما از امروز اجرایی شود، البته، نوریان، قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی اجرای این قانون از 28 اردیبهشت‌ماه را منوط به تأیید دولت دانسته و گفته بود: با توجه به تعدیل نرخ سوخت این موضوع را برای تأیید به ریاست جمهوری فرستاده‌ایم که به محض چراغ سبز دولت از تاریخ مذکور اجرایی می‌کنیم.‌


اما ظاهراً دولت تا امروز تصمیمی برای آزادسازی نرخ‌های بلیت هواپیما نگرفته و ابلاغیه‌ای هم در این‌باره به دست ایرلاین‌ها نرسیده است.


دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در این‌باره گفت: تا این لحظه هیچ ابلاغیه‌ای از سوی سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت‌های هواپیمایی مبنی بر آزادسازی نرخ بلیت هواپیما از 28 اردیبهشت‌ماه، صادر نشده است.


بنا به گفته حمید غوابش،‌ شورای عالی هواپیمایی مصوبه‌ای دارد مبنی بر اینکه از 28 اردیبهشت‌ماه جاری قانون آزادسازی نرخ بلیت هواپیما اجرا شود‌ اما هنوز دولت در این‌باره ابلاغیه‌ای‌ به شرکت‌های هواپیمایی نفرستاده است.


دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفته بود سازمان هواپیمایی کشوری باید هماهنگی‌های لازم را انجام دهد و آزادسازی نرخ بلیت را ابلاغ کند.


امروز شنیدیم که قرار است رئیس‌جمهور فردا دوشنبه 29 اردیبهشت به وزارت راه و شهرسازی برود.


البته یک منبع آگاه، از بررسی زمان آزادسازی نرخ بلیت هواپیما، در کنار بازدید روز آینده رئیس‌جمهور از این وزارتخانه، خبر داد.


به هر حال در این بین قطعاً موضوع آزادسازی نرخ بلیت هواپیما و زمان اجرای آن، در بازدید و جلسه روز آینده توسط رئیس‌جمهور در وزارت راه و شهرسازی، بررسی و تعیین خواهد شد.