تیم اقتصادی ساماکو

Economic Team SamCo
تیم اقتصادی ساماکو

گروه ساماکو با سابقه یک دهه فعالیت اقتصادی داخلی و بین المللی و شناخت مشکلات و راهکار های تجاری با همکاری شرکت های معتبر اقدام به ایجاد تیم اقتصادی نموده .

برخی از فعالیت های ما :

▪ مشاوره تهاتر وجوه در شرایط خاص ( تحریم )
▪ مدیریت خرید خارجی
▪ مدیریت فروش خارجی
▪ ترخیص کالا
▪تشریفات واردات و صادرات
▪ثبت سفارش
▪مشاوره و اجرای تخصیص منابع ارزی
▪ مدیریت امور گمرکی و ترخیص
▪تنطیم قرار داده‌ای تجاری
▪ مشاوره در خصوص ثبت برند ، نام تجاری علائم تجاری و تنظیم صورت جلسات
▪ مشاوره و قبول دعاوی حقوقی و کیفری
▪مشاوره کلیه خدمات بانکی ، گمرکی ، بازرگانی و تجاری


از این رو از کلیه تیم های اقتصادی و تجاری دعوت به همکاری مینماید

شماره تماس : 09134133103

ایمیل :
samaramco@Gmail.com

سال 92 سال عجیبی در اقتصاد ایران بود. یک انتخابات توانست موازنه سیاست و اقتصاد کشور را به کلی تغییر دهد. حال که در آستانه سال 93 قرار داریم، سوالات زیادی پیش روی فعالان اقتصادی است. بسیاری از خود می پرسند وضعیت سال آینده اقتصاد ایران چه می شود؟ فعالان بازارهای مختلف مسکن، بورس، طلا و ارز و سایر بازارها منتظر دریافت سیگنال هایی برای بستن بهینه تر پرتفوی سرمایه گذاری اشان هستند. اینها همه نشان از این دارد که برعکس سال های گذشته، سال 93 یکی از سخت ترین سال ها برای پیش بینی وضعیت بازارهای مختلف است. از این رو دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران و اقتصاد آنلاین همایشی را برگزار کرده اند که مهمترین و برجسته ترین فعالان اقتصادی کشور با ارایه نقطه نظرات خود، وضعیت تک تک بازارهای سرمایه گذاری را تحلیل می کنند.

فضای کسب و کار و اقتصاد کلان
وضعیت فضای عمومی کسب و کار یکی از دغدغه های اصلی سرمایه گذاران است. بدون برداشت دقیقی از اینکه سال آینده اقتصاد کلان کشور کجا می رود، تورم به کجا می رسد، نرخ رشد اقتصادی چه می شود و امثال اینها نمی توان تصویر دقیقی از هیچ بازاری به دست داد. غالبا این اعتقاد وجود دارد که سال آینده سال ثبات بسیاری از متغیرهای اقتصاد کلان است. و فضای کسب و کار هم بهبود خواهد یافت. ولی برخی هم شوک های قیمتی و هدفمندی و دیگر شوک های خارجی بر اقتصاد را مانع از این امر می دانند. از این روی در پنل اقتصاد کلان این همایش با حضور دکتر نیلی، دکتر عسلی و دکتر تاجگردون وضعیت سیاست های پولی و مالی بررسی خواهد شد. همچنین با حضور آقای خلیلی عراقی (مدیرعامل بوتان و رئیس هیات مدیره کنفدراسیون صنعت) وضعیت صنعت و چشم انداز فعالیت های صنعتی بررسی خواهد شد. آقای دکتر علی سرزعیم نیز وضعیت کلی را تشریح خواهند کرد.

بازار مسکن
برای بررسی بازار مسکن، بیش از هر چیز دیگر تجربه و کار کارشناسی روی این بازار ملاک است. بدون داشتن این دو عملا تحلیل ها به خطا رفته و نمی تواند بازخورد مناسبی را به مخاطب ارایه دهد. بازار مسکن در وضعیت رکودی به سر می برد. رکودی که عملا بعد از انتخابات ریاست جمهوری گریبان این بازار را گرفته گویا قصد رخت بربستن از این بازار را ندارد. برخی کارشناسان معتقدند که این رکود تا سال آینده نیز ادامه خواهد یافت اما برخی دیگر دقیقا خلاف این می گویند و معتقدند سال آینده سال بهبود نسبی این بازار است. در پنل مسکن همایش استراتژی های سرمایه گذاری در سال 93 این سناریوها توسط بهترین تحلیل گران ایران بررسی خواهد شد. در این پنل آقایان دکتر محمود جهانی و دکتر بهروز ملکی وضعیت بازار مسکن را به لحاظ علمی بررسی می کنند. همچنین دکتر سعید اسلامی بیدگلی سیاست های کلان در این حوزه را بررسی خواهد کرد. در نهایت هم آقای حسام عقبایی (رئیس اتحادیه املاک) از آخرین شرایط بازار و نظر اتحادیه در این خصوص سخن خواهد گفت.

بازار طلا و ارز
بازار طلا و ارز بازاری است که از ابتدای سال جاری کم رمق شد. بازاری که سال 91 برایش سال بسیار خوبی بود، نتوانست این روند را ادامه دهد و در سال 92 بیش از 33 درصد از ارزش خود را از دست داد. حال تحلیل های بسیار متفاوتی در این خصوص وجود دارد. برخی بر این باورند که طلا دیگر تمام شده است. کالای قابل سرمایه گذاری نیست و نباید رویش حساب کرد. برخی دیگر کاملا خلاف این می پندارند و تصور می کنند که بازار طلا بزودی وارد یک دوران جهش قیمتی خواهد شد. از سوی دیگر قیمت ارزهای خارجی نظیر دلار و یورو نیز موضوع دیگری است که برای سرمایه گذاران بسیار جذاب است. این که قیمت این ارزها چه خواهد شد و به کدام سمت خواهد رفت برای بسیاری از سرمایه گذاران خرد و کلان مساله بسیار مهمی است. مساله ای که با تحلیل های ضعیف و غیر علمی و با در نظر نگرفتن ابعاد سیاست های کلان نمی توان به آن پرداخت. از این روی در پنل طلا و ارز همایش "استراتژی های سرمایه گذاری در سال 93" به این پرداخته خواهد شد که وضعیت بازار طلا و نیز بازار ارز در سال آینده به کدام سو خواهد رفت و سرمایه گذاری در این بازار چه بازدهی خواهد داشت. در این پنل آقایان محمد کشتی آرای (رئیس اتحادیه طلا و ارز)، آقای صادق الحسینی (از تحلیل گران برجسته اقتصادی)، آقای دکتر حیدری (از متخصصان بازار طلا و ارز جهانی) و آقای ابوذر نجمی (از تحلیل گران بازار ارز داخلی) به سخنرانی و ارایه نظراتشان خواهند پرداخت.

بازار بورس
اما بازار بورس بازاری است که با رکود سایر بازارها در سال 92 جان تازه ای گرفت. انتخابات ریاست جمهوری نیز آتش تازه ای شد بر تنور این بازار و بیش از پیش این بازار را داغ کرد. اما تب تند بورس زود سرد شد و در هفته های اخیر بازار افت نسبتا چشمگیری داشت. حال این که سال آینده تحلیل بازار بورس چگونه خواهد بود و این بازار به کجا خواهد رفت به مساله ای بسیار مهم تبدیل شده است. کارشناسان همچون سایر بازارها نظرات بسیار متفاوتی دارند. عده ای از افت بیشتر و رکود در سال آینده در بورس خبر می دهند. عده ای دیگر به جد فکر می کنند که بازار در سال آینده جهش بزرگی را به چشم خواهد دید. در تحلیل بازار بورس اختلاف بسیار عمیق است. همچنین وضعیت هریک از صنایع خود امر دیگری است که تحلیلی جدی را می طلبد. از این روی پنل بورس همایش "استراتژی های سرمایه گذاری در سال 93" یکی از پربارترین پنل های آن خواهد بود. در این پنل آقای دکتر محمدرضا پور ابراهیمی(نماینده مجلس و عضو شورای عالی بورس)، آقای محمدمهدی ناسوتی (مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری سینا که سال 91 بیشترین میزان بازدهی را در بازار داشته است)، آقای مصطفی بیاتی (مدیرسرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری آگاه از دیگر صندوق های پربازده در بورس)، آقای علی نوریان (معاون تامین سرمایه کاردان)، آقای علی اسلامی (رئیس هیات مدیره شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی) و آقای ساسان الله قلی (مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین) حضور داشته و به سخنرانی و ارایه نقطه نظرات خود خواهند پرداخت.

برای ثبت نام  با شماره های 26205996 و 26205997 تماس حاصل فرمایید و بصورت تلفنی ثبت نام بفرمایید.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی