یحیی آل اسحاق روز یکشنبه در گردهمایی تجار و بازرگانان ایران و امارات عربی متحده در محل اتاق بازرگانی تهران، با اشاره به آمادگی تهران برای جذب سرمایه های خارجی، افزود: بازگشت سرمایه گذاری در ایران تضمین شده است.

وی اضافه کرد: به طور قطع مشکلات کشور دیر یا زود حل خواهد شد، اما امیدواریم دوستان و همکاران قدیمی ما بیشتر و زودتر از سایر کشورها نسبت به بهبود روابط اقتصادی خود با ایران اقدام کنند.


رییس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به وجود برخی مشکلات در مسیر روابط تجاری دو کشور، اظهار داشت: برخی از این مشکلات ناشی از مسایل و دیدگاه های سلیقه ای است، اما عزم دو دولت بر رفع این مشکلات و توسعه روابط است.

آل اسحاق یادآور شد: گمان می کنیم امارات نیز به دنبال توسعه روابط خود با ایران است و اگر در این مسیر صرفا به جنبه های اقتصادی نیز توجه کنیم در می یابیم که توسعه روابط به نفع هر دو طرف است.

وی همچنین با اشاره به سفر دو سال قبل هیات تجاری اتاق تهران به امارات، درخواست کرد رفت و آمدهای تجاری بین بخش های خصوصی دو کشور تداوم داشته باشد تا در این دیدارها زمینه همکاری های اقتصادی مشترک بیشتر از قبل فراهم شود.

رییس اتاق تهران با اشاره به روابط تاریخی دو کشور، گفت: رابطه امارات متحده عربی و ایران گرچه گاهی دچار نوسان شده اما هیچگاه قطع نشده است، حتی در دوران دفاع مقدس نیز که در وزارت بازرگانی مسئولیت داشتم برادران اماراتی در تامین نیازهای وارداتی ما و حفظ روابط تجاری خود با ایران کوشش و همکاری داشتند.

وی افزود: رابطه بین ایران و امارات حتما ادامه خواهد داشت، اما باید تلاش کنیم تا از تمام ظرفیت ها برای افزایش حجم مبادلات تجاری دو کشور بهره بگیریم هرچند تاکنون ارزش مبادلات تجاری بین ایران و امارات به کمتر از 10 میلیارد دلار نرسیده است.