تیم اقتصادی ساماکو

Economic Team SamCo
تیم اقتصادی ساماکو

گروه ساماکو با سابقه یک دهه فعالیت اقتصادی داخلی و بین المللی و شناخت مشکلات و راهکار های تجاری با همکاری شرکت های معتبر اقدام به ایجاد تیم اقتصادی نموده .

برخی از فعالیت های ما :

▪ مشاوره تهاتر وجوه در شرایط خاص ( تحریم )
▪ مدیریت خرید خارجی
▪ مدیریت فروش خارجی
▪ ترخیص کالا
▪تشریفات واردات و صادرات
▪ثبت سفارش
▪مشاوره و اجرای تخصیص منابع ارزی
▪ مدیریت امور گمرکی و ترخیص
▪تنطیم قرار داده‌ای تجاری
▪ مشاوره در خصوص ثبت برند ، نام تجاری علائم تجاری و تنظیم صورت جلسات
▪ مشاوره و قبول دعاوی حقوقی و کیفری
▪مشاوره کلیه خدمات بانکی ، گمرکی ، بازرگانی و تجاری


از این رو از کلیه تیم های اقتصادی و تجاری دعوت به همکاری مینماید

شماره تماس : 09134133103

ایمیل :
samaramco@Gmail.com

قاسم حسینی در پاسخ به این پرسش که برخی از رسانه ها مدعی اند که ٣١ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی در هفت ماه اخیر کم شده است، افزود: صندوق توسعه ملی دارای ورودی و خروجی است به نحوی که منابعی ورودی به این صندوق به طرحهای تولیدی تسهیلات داده می شود.

وی با تاکید بر این که همواره ورودی و خروجی صندوق تراز و در نهایت ترازنامه استخراج می شود، گفت: باید به این مسئله توجه کرد که صندوق توسعه ملی دارای منابع و دارایی بوده و این دو با یکدیگر متفاوت است.حسینی ادامه داد: دارایی صندوق شامل مواردی است که از ابتدای تشکیل آن وجود داشته که بخشی پول نقد و بخشی دیگر وام ها و تسهیلات است اما منابع صندوق شامل پولی است که وارد صندوق می شود.

قائم مقام صندوق توسعه ملی تصریح کرد: بر همین اساس از ٧٤ یا ٧٥ میلیارد دلار دارایی صندوق حدود ٣٥ تا ٣٦ میلیارد دلار به طرحهای تولیدی و بخش خصوصی اختصاص یافته است و مابقی نیز در صورت دریافت طرحها تخصیص خواهد یافت.

وی با تاکید بر این که، برداشت از صندوق توسعه ملی به مجوز از مجلس شورای اسلامی نیاز دارد، گفت: برداشتها با مجوز مجلس امکانپذیر است و تردیدهایی که در خصوص برداشت دولت از صندوق وجود دارد به همین دلیل منتفی است.

حسینی در مورد وضع منابع صندوق توسعه ملی در سال جاری نیز تصریح کرد: از آنجایی که درآمدهای نفتی در سال جاری کاهش یافته است سهم صندوق از درآمدهای نفتی پنج میلیارد دلار پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه سهم صندوق، ٢٠ درصد منابع حاصل از صادرات نفت است، ادامه داد: براساس قانون، یک میلیارد دلار به ریال تبدیل و به بخشهای کشاورزی، صنعت، گردشگری و صنایع تبدیلی به صورت ریالی پرداخت شده، ضمن اینکه تاکنون ٢ تا ٣ میلیارد دلار نیز طرحهای ارزی، پذیرش شده است و این روند تا پایان سال جاری ادامه دارد.

یادآور می شود اخباری مبنی بر کاهش ٣١ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی در هفت ماه اخیر منتشر و اعلام شد که رئیس صندوق توسعه ملی ٢٥ اسفند سال ٩٣ رقم ذخیره صندوق توسعه ملی را ٧١ میلیارد دلار بیان کرده بود، اما اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری میزان منابع صندوق توسعه ملی را ٤٠ میلیارد دلار اعلام کرد.

در این خبر همچنین با اشاره به سخنان چند ماه گذشته سیدصفدر حسینی رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی درباره جزئیات جلسه هیئت امنای صندوق توسعه ملی به ریاست رئیس جمهوری و اینکه منابع صندوق توسعه ملی به ٧١میلیارد دلار افزایش یافته است و پیش بینی می شود این رقم در سال آینده افزایش بیشتری داشته باشد، نتیجه گیری شده بود: حال با گذشت هفت ماه از سال ٩٣ ، معاون اول رئیس جمهوری از منابع ٤٠ میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی خبر می دهد که دولت باید در خصوص نحوه هزینه کرد ٣١ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی با فرض اینکه در سال جاری ورودی صندوق صفر بوده باشد، توضیح دهد.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی